• Vaseline® Nemlendirici Jel Nedir?
  Vaseline® Nemlendirici Jel, mineral yağ ve petrol mumunun karışımı olan %100 saf petrol jelinden üretilmiştir. 1859 yılında Robert Chesebrough tarafından keşfedilen Vaseline® Nemlendirici Jel'in cilt nemlendirme konusundaki köklü geçmişini okumak için tıklayın. »
 • Vaseline® Nemlendirici Jelin faydaları nelerdir?
  Vaseline® Nemlendirici Jel kuru ve çatlamış ciltteki deri hücreleri arasında bariyer oluşturarak nemi hapseder, bu sayede cildin kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Kuru,çatlamış cildi korumaya ve ince çizgilerin görünümü azaltmaya yardımcı olur. Vaseline® Nemlendirici Jel cildinizi ve dudaklarınızı kurumaya ve çatlamaya karşı koruma amaçlı olarak da kullanılabilir.
 • Vaseline® Nemlendirici Jel'i diğer petrol bazlı jel ürünlerinden ayıran nedir?
  Vaseline® Jel orijinal mucizevi jeldir. 140 yılı aşkın süredir cildin sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Vaseline® için en üst kalite malzemeleri kullanılır ve damıtma, havasını alma işlemi ve filtrelemeyi içeren özel üçlü saflaştırma sürecinden geçer. Böylece her bir kutunun, aynı sertlik ve kaliteden yoksun olan taklit markaların çoğundan farklı olarak pürüzsüz bir yoğunluğa ve saflığa sahip olması sağlanır. 
  Vaseline®'i "MUCİZEVİ JEL" 
 • Vaseline® Nemlendirici Jel petrolden yapıldığına göre kullanmak güvenli midir? Çocuklarım için güvenli midir?
  Evet, kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığında bütün aileniz için güvenlidir.
 • Vaseline® Nemlendirici Jel gözeneklerimin tıkanmasına neden olur mu?
  Hayır, olmaz.  
 • Vaseline® Intensive Care™ losyonları diğer markalardan ayıran nedir?
  Yalnızca Vaseline® Intensive Care™ losyonları zengin nemlendiriciler ile üç kat saflaştırılmış Vaseline® Nemlendirici Jel mikrodamlacıkları içerir. Hızla emilen ve yağlı his bırakmayan formülü derinlemesine emilerek kuru cildin derinlemesine* onarılmasına yardımcı olur. 
 • Cildimin kurumasına neden olan dış faktörler nelerdir?
  Hava, çevre, beslenme düzeni veya merkezi ısıtma ve soğutma gibi birçok faktör kuru cilde neden olabilir. Cildinizde doğal olarak bulunan yağlar gün boyunca gerçekleştirdiğiniz sıradan eylemler sırasında kaybolabilir. Bu eylemler cildinizin sağlıklı görünümü için ihtiyaç duyduğu doğal nem korumasını azalmasına sebep olabilir. Yeterli nem olmadan cildinizin koruyucu bariyerleri zayıflar ve bu da daha çok nem kaybına neden olur.
 • Neden cildimi günlük olarak nemlendirmeliyim?
  Su cilt sağlığınız için önemlidir. Su cildinize vücudunuzu koruması için gerekli olan gücü ve esnekliği sağlar. Gün boyunca vücudunuz yaklaşık yarım litre su kaybeder. Yukarıda sayılan dış faktörler cildinizde bulunan doğal nem koruma duvarını zayıflatarak su kaybını artırır. Vaseline® losyonlar nemin hapsedilmesini sağlayarak cildinizin her gün sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olur.
 • *Stratum corneum tabakasına kadar